sreda, 22. 11. 2023

IMPRO - prejemnik državnega priznanja v mladinskem sektorju

Ljubljansko društvo za kulturo in izobraževanje IMPRO je prejelo državno priznanje v mladinskem sektorju za leto 2023. Društvo je v Sloveniji postavilo temelje gledališko mladinskemu delu in že od leta 2012 izvaja programe izobraževanja in usposabljanja mentorjev improvizacijskega gledališča in mladinskih delavcev.

Državno priznanje v mladinskem sektorju je najvišje priznanje Republike Slovenije za dosežke na področju mladinskega dela oziroma njegove popularizacije, prejmejo pa jih najzaslužnejši posamezniki, organizacije in projekti s področja mladinskega dela.

IMPRO je postavil temelje gledališkemu mladinskemu delu v Sloveniji

Predstava društva IMPRO. Foto vir: društvo IMPRO
Foto vir: IMPRO

    

Društvo za kulturo in izobraževanje IMPRO je organizacija, ki deluje na preseku mladinskega dela in kulture. Ustanovljena je bila leta 2012. Kot specialisti za povezovanje mladinskega dela in gledališke dejavnosti izvajajo programe izobraževanja in usposabljanja mentorjev improvizacijskega gledališča in mladinskih delavcev. Gledališko mladinsko delo je posebnost, ki so ji v društvu IMPRO postavili temelje, in ti stojijo še danes ter so prepoznavni po vsej Sloveniji.

Nove pedagoške metode

Mladinski delavci imajo po zaključenem usposabljanju možnost neposrednega prenosa znanja na številne mlade. Ob tem so v zadnjih letih s programi Bodigatreba+ dosegli tudi razvoj novih projektov, ki nagovarjajo vključevanje mladih s posebnimi potrebami in z manj priložnostmi za vključujoče mladinsko delo.

V društvu metode dela stalno razvijajo in dopolnjujejo ter jih delijo z drugimi mladinskimi organizacijami in mladinskimi delavci. S tem omogočajo razmislek o novih pedagoških metodah in oblikovanju aplikativnih metod za doseganje pozitivne skupinske dinamike, vključenosti in za aktivacijo udeležencev v pedagoškem procesu.

Z improvizacijskim gledališkim delom do uresničevanja ciljev

Sprejemanje napak, prepoznavanje čustev, delo z raznolikimi skupinami udeležencev, medsebojno sodelovanje, zanimivi načini obravnave različnih tematik in uporaba načel improvizacijskega gledališkega dela za doseganje različnih ciljev so njihova stalnica, ki se kaže v kakovosti neformalnega učenja skupin otrok, mladostnikov, mladih in starejših.

Iskrene čestitke!

Preberite tudi: