Mladi iščejo rešitve za lažje življenje oseb z oviranostmi
Dijaki in dijakinje ter njihovi mentorji in mentorice iz Srednje gradbene, geodetske, okoljevarstvene šole in strokovne gimnazije Ljubljana so nam podelili nalepko, ki dokazuje, da je Mestna hiša dostopna vsem osebam z oviranostmi.
Dijaki in dijakinje so nam nalepko podelili ob zaključku mednarodnega projekta, v okviru katerega so s partnerskimi srednjimi šolami iz petih drugih držav iskali rešitve za lažje življenje oseb z oviranostmi.
Na omenjeni šoli pravijo, da je Erasmus+ STEAM projekt »Kako posebne so tvoje potrebe? Ali lahko pomagamo? STEAM za vključujočo Evropo!« od novembra 2021 do danes prerasel v življenjski stil vseh udeleženih, tako dijakov in dijakinj kot profesorjev in profesoric 8 srednjih šol iz 6 evropskih držav (Slovenije, Belgije, Grčije, Italije, Portugalske in Švedske). V središču projekta sta bila inkluzija in iskanje rešitev, ki še niso del uveljavljene prakse pri zagotavljanju lažjega življenja osebam z oviranostmi.
V sklopu izmenjav v času trajanja projekta so se oktobra 2023 delegacije vseh šol udeležile tudi petdnevnega obiska v Ljubljani, kateremu je poseben pečat pridalo srečanje z županom Zoranom Jankovićem v Mestni hiši. Takrat smo jim predstavili, kako v MOL načrtujemo in izvajamo aktivnosti za povečevanje dostopnosti mesta osebam z oviranostmi ter rešitve in izvedene projekte, ki so bili ključni, da se Ljubljana danes uvršča v sam vrh najbolj dostopnih evropskih mest.
Ob zaključku projekta so dijakinje in dijaki ter njihovi mentorji znova obiskali Mestno hišo in podžupanu Boštjanu Koritniku predali nalepko, ki dokazuje, da je Mestna hiša dostopna vsem osebam z oviranostmi.
Naslednje leto nameravajo udeleženi v projektu njegove izsledke širiti tudi v preostala mestna okolja v Sloveniji, saj si vsi želijo, da njegovi učinki prerastejo v vsakdanje zavedanje slehernega od nas.
Podrobnosti o poteku projekta in zaključnem dogodku najdete tukaj.