petek, 17. 2. 2017

Papir ne raste na drevesu!

Javni holding Ljubljana skupaj z javnimi podjetji Energetika Ljubljana, Vodovod-Kanalizacija in Snaga predstavlja akcijo, s katero želijo uporabnike njihovih storitev spodbuditi k prijavi na e-račun ter tako znatno zmanjšati potrošnjo papirja in olajšati upravljanje z računi v gospodinjstvih.

Ste vedeli, da povprečni Slovenec na leto porabi kar 148 kg papirja in da za tono papirja posekamo okoli 17 dreves? Da odraslo drevo vsako uro proizvede 1,7 kg kisika, ki zadostuje za dihanje desetih ljudi? Drevesa pa niso le vir kisika, temveč predstavljajo dom za številna živa bitja ter prostor, kjer se lahko veliko dogaja - družine preživljajo piknike, prijatelji klepetajo, mladi prebirajo študijsko gradivo, otroci tekajo, pari počivajo v senci,…
Z zamenjavo papirnatih računov z e-računi lahko tudi vi pripomorete k varovanju narave in ohranitvi dreves.

Številne prednosti e-računa
E-račun, ki ga uporabniki prejmejo po elektronski pošti ali v spletno banko in nadomešča klasični račun, ponuja hitro, učinkovito in pregledno plačevanje ter prispeva k manjši potrošnji papirja.

S prijavo na e-račun do privlačne nagrade
Uporabniki se lahko prijavijo na e-račun za storitve javnih podjetij Energetika Ljubljana, JP Vodovod-Kanalizacija in Snaga z izpolnitvijo Vloge za izdajo e-računa, ki je objavljen na www.jhl.si/eracun. Vsi uporabniki, ki bodo vlogo izpolnili do 31. marca 2017, bodo sodelovali v žrebanju za okoljsko ozaveščene nagrade: letno prenosno Urbano v vrednosti 420 EUR, Urbano v vrednosti 50 EUR, nakup v Centru ponovne uporabe v Ljubljani,…

Uporabnikom dostopni, okolju prijazni
Javni holding Ljubljana in omenjena javna podjetja skrbijo za nemoteno oskrbo uporabnikov 24 ur na dan, 7 dni na teden, vse dni v letu. Storitve oblikujejo in razvijajo z mislijo na uporabnike in okolje, ob tem pa izkoriščajo možnosti, ki jih ponujajo sodobne tehnologije. Njihova prizadevanja niso usmerjena samo v zadovoljstvo uporabnikov, temveč se na različne načine trudijo posameznike spodbuditi k sprejemanju trajnostno naravnanih odločitev in dejanj, ki pripomorejo k ohranjanju okolja in lajšajo njihov vsakdan.