SKB d.d. Ljubljana se s projektom »SKB – z naravo v mestu« pridružuje zgodbi urbanega čebelarstva v želji, da prispeva k ohranjanju čebel in s skrbjo za njihov življenjski prostor. Kranjske Sivke so se nam pridružile na terasi SKB poslovne stavbe. V okolici urbanega panja smo s pomočjo Botaničnega vrta zasadili medovite rastline in čebelam omogočili karseda najbolj kakovostni dom v mestnem okolju. Na ta način obeležujemo 20. maj, ki so ga Združeni narodi na pobudo slovenskih čebelarjev razglasili za Svetovni dan čebel in je rojstni dan Antona Janše, začetnika modernega čebelarstva.
Ob zamisli, kako povezati urbano čebelarstvo, naravo in kulturno dediščino, s katero se srečujemo v mestu Ljubljana, smo se v SKB odločili, da pri zasnovi in poslikavi urbanih panjev vključimo tudi arhitekturno dediščino.
Panje, v katere smo naselili naše čebelje družine, zato krasijo vzorci pionirjev slovenske arhitekture: Jožeta Plečnika, Maksa Fabianija in Ivana Vurnika, ki so pustili močan pečat na ljubljanskem stavbarstvu. Pri poslikavi in izboru motivov nam je na pomoč priskočil Center arhitekture Slovenije, vzorce za panje je oblikovala Tina Gradišer, ročno pa jih je poslikala Bea Avguštin.
Za dobrobit SKB čebel pa skrbi urbani čebelar Gorazd Trušnovec
Opazujmo čebele, saj se lahko veliko naučimo od njih: marljivosti, organiziranosti, vztrajnosti, učinkovitosti.
Predvsem pa nas s svojim vzorom učijo medsebojne povezanosti in sodelovanja.