Slovenska filantropija, Združenje za promocijo prostovoljstva

Slovenska filantropija, Združenje za promocijo prostovoljstva, je humanitarna organizacija, ki deluje v javnem interesu vse od leta 1992.

Njihovi programi so usmerjeni v dvig kvalitete bivanja v skupnosti in v zagovorništvo socialno šibkejših. Njihova osrednja dejavnost je promocija prostovoljstva, saj verjamejo, da lahko s prostovoljstvom vsi prispevajo k boljši in bolj strpni družbi, ki temelji na spoštovanju vseh, ne glede na osebne in življenjske okoliščine.

Ponujajo izobraževanja za prostovoljce, mentorje in organizatorje prostovoljstva ter izobraževalne vsebine za različne deležnike.

  • Aktivno = Inkluzivno

    Program je namenjen aktivaciji, neformalnem učenju, pridobivanju različnih kompetenc in krepitvi socialnih veščin mladih migrantov z manj priložnostmi. Udeležence intenzivno spodbuja k vključevanju v različne aktivnosti, hkrati pa z vključevanjem drugih mladih v dogodke, organizirane s strani mladih migrantov, le-te povezuje z lokalnimi prebivalci (predvsem z mladimi in prebivalci Viča), kar pripomore h krepitvi njihove socialne mreže in s tem preprečuje njihovo marginalizacijo in getoizacijo.

    Program vključuje organizacijo različnih aktivnosti/dogodkov na Slovenski filantropiji, mentorstvo mladim migrantom, skupinsko udeležbo na aktivnostih/dogodkih v MOL, organizirane izlete na zanimive lokacije na območju MOL ter organizacijo dogodkov na Slovenski filantropiji z namenom neformalnega učenja o kulturah in običajih ter rušenja predsodkov.

    • Ciljna skupina: 15 - 29
    • Trajanje projekta: 1. 1. 2024 - 31. 12. 2026
    • Spletna stran projekta: https://www.filantropija.org/
    • Trajanje aktivnosti: Celoletno
    • Lokacija izvajanja projekta: Cesta Dolomitskega odreda 11, 1000 Ljubljana
    • Četrtna skupnost: Vse
    • Strošek: Brezplačno
  • Razvijanje in promocija prostovoljskega dela med mladimi

    Namen projekta je ustvarjanje prostovoljskih priložnosti za mlade, pomoč pri iskanju primernih prostovoljskih del, promocija prostovoljstva s prostovoljskimi katalogi, dogodki in novicami, nudenje izobraževanj in mentorstva.

    Poseben poudarek je tudi na mladih z manj priložnostmi in zdravemu in aktivnemu načinu preživljanja prostega časa z opravljanjem prostovoljskih aktivnosti, ki predstavljajo preventivni dejavnik tudi za duševno zdravje, vplivajo na krepitev kompetenc, višanje socialnih veščin in k aktivnemu državljanstvu.