Kako lahko sodelujem?

Pri pripravi strategije posebno pozornost namenjamo vključevanju meščank in meščanov. Vaše mnenje je pomembno, zato vas vabimo k sodelovanju. 

Anketa

Ob snovanju vizije in ciljev strategije želimo preveriti, kako se z njimi poistovetite tudi meščanke in meščani. Vabimo vas, da nam svoja mnenja predstavite tudi s sodelovanjem v kratki anketi, ki je objavljena tukaj.
Anketa je anonimna.

Označite prometni izziv na spletnem zemljevidu

Da bi vam omogočili stalno možnost sodelovanja pri pripravi strategije, smo pripravili interaktivno platformo, na kateri lahko sledite procesu izdelave strategije.
Trenutno lahko na spletnem zemljevidu Ljubljane označite neustrezno ali ustrezno prometno ureditev in nam tako pomagate opredeliti nabor izzivov v prometu, s katerimi se vsakodnevno srečujete kot pešci, kolesarji, vozniki avtomobilov ali uporabniki javnega potniškega prometa. Označite lahko različne težave v prometu, kot so denimo prehiter promet, manjkajoč pločnik, nepregleden odsek, pomanjkanje parkirnih mest, pomanjkanje kolesarske poti in podobno ali pa prometno ureditev pohvalite. Vašo izbiro lahko tudi pojasnite s komentarjem.
Jeseni boste na tem mestu lahko predlagali tudi konkretne ukrepe na lokacijah po vaši izbiri.
Sodelovanje pa je anonimno, do portala lahko dostopate tudi s QR kodo: 

qr koda3
Vaše mnenje nam sporočite osebno

V četrtek, 19. septembra 2024, ob 17. uri v Četrtnem centru Golovec pripravljamo javno razpravo z meščankami in meščani z naslovom Kakšen naj bo promet v Ljubljani?
Udeležba na razpravi je omejena na okvirno 50 oseb, zato je obvezna prijava. Prijavite se lahko tudi na številki  01 306 19 02. V primeru večjega povpraševanja bo izvedena dodatna javna razprava.

Potek dogodka

  • 17.00 – 17.10 Pozdravni nagovor podžupana Ljubljane doc. Roka Žnidaršiča
  • 17.10 – 17.20 O Celostni prometni strategiji: pomen in proces priprave ter predstavitev poteka razprave
  • 17:20 – 19.00 Javna razprava: v vodenem pogovoru udeleženci dobijo besedo in lahko izpostavijo izzive ter predlagajo (strateške) ukrepe. V zaključku označijo tiste, ki se jim zdijo najbolj ključni.

Razpravo bo vodil dr. Aidan Cerar z IPoP - Inštituta za politike prostora. IPoP skupaj z Ljubljanskim urbanističnim zavodom in Regionalno razvojno agencijo Ljubljanske urbane regije tvori konzorcij izdelovalcev Celostne prometne strategije MOL 2025–2032.

Prva mnenja smo zbrali že na ulični razpravi, ki smo jo pripravili v okviru festivala Ana Desetnica, ki je na mestnih ulicah potekal od 1. do 7. julija 2024. Odzvalo se je več kot 300 meščank in meščanov, vsem se zahvaljujemo za vaša mnenja!